Układ klimatyzacji to system, który zapewnia nam komfort termiczny i eliminuje wiele problemów związanych z korzystaniem z pojazdu w upalne dni. Parownik stanowi bardzo ważny element każdego układu klimatyzacji wewnątrz samochodu lub maszyny roboczej. Jest on bowiem odpowiedzialny za temperaturę powierza, które trafi z układu do wnętrza kabiny.

Podczas pracy układu, zimny czynnik chłodniczy jest kierowany przez parownik. W tym czasie wentylator dmuchawy sprawia, że powietrze przepływa przez lamele parownika. W efekcie ciekła część mieszaniny czynnika chłodzącego odparowuje, pobierając ciepło ze schłodzonego powietrza, którego temperatura spada. W ten sposób do wnętrza auta kierowane jest schłodzone powietrze.

Bez sprawnego parownika, cały system klimatyzacji nie będzie poprawnie działał. Właśnie dlatego w razie jego awarii, należy wymienić element na nowy. W tym celu warto skorzystać z oferty przygotowanej przez nasz sklep online. Dostępny jest szeroki wybór parowników, różniących się między sobą parametrami. Wśród nich z łatwością można dobrać taki, który wpasuje się w konkretne potrzeby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl