Ogrzewacz (farelka) Termini II 2100 DEFA 430060 wtyczka mini contact

Dostępność: Sprawdz dostępnosc produktu
Cena (BRUTTO): 629,00 zł 629.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: DEFA
Kod produktu: 430060

Opis

Nagrzewnica wnętrza samochodowego Termini II by DEFA o mocy 2100W

Rozpocznij dzień w samochodzie z wnętrzem ogrzanym do temperatury pokojowej, nawet w czasie siarczystych mrozów. Nagrzewnice wnętrza Termini montowane są wygodnie w samochodzie, zajmując tak mało miejsca, by nie utrudniać wygodnej podróży. Dzięki dużemu wydatkowi powietrza kabina samochodu zostaje szybko i równomiernie ogrzana, by zapewnić komfortową temperaturę. Ponadto można rozpocząć podróż bez oczyszczania szyb ze śniegu i lodu, z dobrą widocznością we wszystkich kierunkach, co ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa zimowej jazdy. Dostępnych jest 5 nagrzewnic wnętrza pojazdów o różnych mocach grzewczych: 1200W, 1400W, 1700W, 1900W.


Wzrost temperatury o 20ºC spowoduje spadek mocy grzewczej o 10%, a w czasie dalszego ogrzewania moc będzie nadal wyraźnie obniżana wraz ze wzrostem temperatury we wnętrzu pojazdu. Nagrzewnica samochodowa Termini jest wyposażona w automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wszystkie ogrzewacze wnętrza spełniają europejskie normy bezpieczeństwa zarówno dla urządzeń domowych, jak i ogrzewaczy wnętrza kabin pojazdów EN 60335-1 oraz EN 50408. Nagrzewnice samochodowe Termini posiadają stopień ochrony IP 20.

Łatwo i dyskretnie

Ogrzewacze Termini™ charakteryzują się niewielkimi wymiarami, a czszególnie wyjątkowo małą grubością. Pozwala to wybrać optymalne miejsce na montaż ogrzewacza Termini™ w pojeździe.

W samochodach osobowych najwygodniej jest umieścić ogrzewacz po stronie pasażera na boku konsoli centralnej, na słupku A przy drzwiach lub pod deską rozdzielczą.

Bezpieczeństwo

Ogrzane wnętrze samochodu, to nie tylko komfort dla kierowcy i pasażerów. Kierowca nie musi być ubrany tak grubo, by przez pierwszych kilkanaście minut podróży przetrwać w temperaturze czasami nawet niższej, niż panująca w zamrażalniku domowej lodówki, więc jego ruchy nie są ograniczone ciepłym ubraniem.

Odśnieżone i odlodzone szyby gwarantują pełną widoczność, a do tego zwalniają z obawy, że niezbyt dokładne odśnieżenie szyb może skutkować mandatem i punktami karnymi.

Inteligentne ogrzewanie

Dobrze przemyślana i sprawdzona konstrukcja nagrzewnic samochodowych Termini™ sprawia, że zachowują się one, jakby wbudowano w nie kosztowne, inteligentne układy elektroniczne. Tymczasem DEFA na podstawie kilkudziesięcioletniego doświadczenia zastosowała jedynie bardzo precyzyjnie dobrane i odpowiednio zabudowane elementy grzewcze typu PTC (o dodatnim współczynniku temperaturowym).

Rozwiązanie to pozwala efektywnie sterować mocą grzewczą urządzenia zależnie od panującej we wnętrzu temperatury. Oznacza to, że ogrzewacz wnętrza pracuje z pełną mocą, gdy w samochodzie panuje siarczysty mróz, a następnie wraz ze wzrostem temperatury, zmniejsza swoją moc na tyle, by nie przegrzać wnętrza, przy okazji redukując też pobór energii elektrycznej.

 

Specyfikacja nagrzewnicy samochodowej Termini

Dane techniczne

 • Napięcie i częstotliwość prądu zasilania [V]:     230 +/- 5% (2100)
 • Moc grzewcza przy -25ºC:     2100W - II stopień / 1300W - I stopień pracy
 • Moc grzewcza przy +25ºC:  1700W - II stopień / 1060W - I stopień pracy
 • Moc nominalna:    2100W
 • Moc pobierana przy rozruchu maks.:    3300W
 • Temperatura stałego przechowywania:    -40°C / +70°C
 • Temperatura pracy:     -40°C / +80°C
 • Normalna temperatura pracy:    -10°C / +20°C
 • Wymiary (WxSzxDł):     47x141x183 [mm]
 • Masa ogrzewacza:     745g
 • Masa wspornika:    20g
 • Stopień ochrony:    IP20
 • Klasa izolacji:    cl II
 • Spełniane normy:     EN 60335-1 and EN 50408 (2100)
 • Nr katalogowy (Mini connector):     430060

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl