Grzałka silnika - MERCEDES SPRINTER 230V-411477 DEFA

Dostępność:
Wysyłka w: 30 dni
Cena (BRUTTO): 720,00 zł 720.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: DEFA
Kod produktu: 411477

Opis

Grzałka silnika serii 400 dla samochodów dostawczych od firmy DEFA

Grzałka silnika serii 400 dostarczane przez firmę DEFA dostosowane do silników chłodzonych cieczą oraz powietrzem, z małą lub dużą objętością czynnika chłodzącego. W naszej gamie znajdują się grzałki do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarówek, ciągników rolniczych oraz silników stacjonarnych. Istnieje dziewięć serii grzałek rozróżnianych w zależności od sposobu ich montażu. Grzałka silnika serii 400 o numerze 411477 jest instalowana w przewodzie chłodzenia silnika samochodów dostawczych. 

Grzałka silnika DEFA ogrzewają silnik wydajnie i skutecznie. Większość grzałek jest montowana w ten sposób, że element grzewczy styka się bezpośrednio z płynem chłodniczym i zapewnia jego powolną cyrkulację.

Produkt jest zabezpieczony elementem topikowym, który przepala się, gdy temperatura nadmiernie wzrośnie. Przepalenie może być spowodowane przez:

  • Zbyt niski poziom płynu chłodzącego (element grzewczy styka się z powietrzem).
  • Kieszeń powietrzna dookoła elementu grzewczego (element grzewczy styka się z powietrzem).
  • Brudny lub zanieczyszczony płyn chłodniczy tworzący warstwę izolacyjną (kamień) wokół elementu grzewczego, blokując przewodzenie ciepła.

Grzałka silnika może podgrzać płyn chłodniczy do około 30-40°C powyżej temperatury zewnętrznej, w zależności od miejsca zamontowania grzałki, jej rodzaju oraz pojemności układu chłodzenia.

Optymalny czas działania jest zależny od temperatury zewnętrznej. Po 3 godzinach w temperaturze -17°C system osiąga równowagę cieplną, co oznacza, że energia dostarczana po tym czasie służy tylko podtrzymaniu temperatury. Dodatkowe ciepło jest emitowane na zewnątrz. Grzałka DEFA może pozostać podłączona do źródła prądu bez ryzyka zniszczenia elementu grzewczego, jednakże spowoduje to tylko niepotrzebne zużycie energii elektrycznej.

Grzałka pasuję do:

Mercedes Sprinter 519 Bluetec 2015- kod silnika: 642

Karta katalogowa

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl