Grzałka silnika - FORD MAZDA OPEL VOLVO 1.6 HDI - 230V - 412512 - DEFA

Dostępność: Sprawdz dostępnosc produktu
Cena (BRUTTO): 335,00 zł 335.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: DEFA
Kod produktu: CC 412512

Opis

Grzałka silnika serii 500 dla samochodów Ford, Mazda,Opel ,Peugot, Citroen Volvo od firmy DEFA

Grzałka silnika serii 500 dostarczana przez firmę DEFA dostosowana jest do silników chłodzonych cieczą oraz powietrzem, z małą lub dużą objętością czynnika chłodzącego. W naszej gamie znajdują się grzałki do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarówek, ciągników rolniczych oraz silników stacjonarnych. Istnieje dziewięć serii grzałek rozróżnianych w zależności od sposobu ich montażu. Grzałka silnika serii 500 o numerze 412512 jest instalowana w przewodzie chłodzenia silnika samochodów osobowych:Ford, Citroen, Peugeot, Mazda, Opel, Volvo .

Grzałka silnika DEFA ogrzewają silnik wydajnie i skutecznie. Większość grzałek jest montowana w ten sposób, że element grzewczy styka się bezpośrednio z płynem chłodniczym i zapewnia jego powolną cyrkulację.

Produkt jest zabezpieczony elementem topikowym, który przepala się, gdy temperatura nadmiernie wzrośnie. Przepalenie może być spowodowane przez:

  • Zbyt niski poziom płynu chłodzącego (element grzewczy styka się z powietrzem).
  • Kieszeń powietrzna dookoła elementu grzewczego (element grzewczy styka się z powietrzem).
  • Brudny lub zanieczyszczony płyn chłodniczy tworzący warstwę izolacyjną (kamień) wokół elementu grzewczego, blokując przewodzenie ciepła.

Grzałka silnika serii 500 może podgrzać płyn chłodniczy do około 50°C ponad temperaturę zewnętrzną, w zależności od miejsca zamontowania grzałki oraz pojemności układu chłodzenia.

Optymalny czas działania jest zależny od temperatury zewnętrznej. Po 3 godzinach w temperaturze -17°C system osiąga równowagę cieplną, co oznacza, że energia dostarczana po tym czasie służy tylko podtrzymaniu temperatury. Dodatkowe ciepło jest emitowane na zewnątrz. Grzałka silnika DEFA może pozostać podłączona do źródła prądu bez ryzyka zniszczenia elementu grzewczego, jednakże spowoduje to tylko niepotrzebne zużycie energii elektrycznej.

Pasuje do pojazdów z silnikiem 1.6 hdi marek: Ford, Citroen, Peugeot, Mazda, Opel, Volvo

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl